[ET] Juhised raamatu või e-raamatu viite koostamiseks

Õpikeskkond: Moodle - EMKTS õppekeskkond
Kursus: APA vormistusreeglid
Raamat: [ET] Juhised raamatu või e-raamatu viite koostamiseks
Printija: Külaliskasutaja
Kuupäev: pühapäev, 11. mai 2025, 10.20 AM

1. Raamatu viite peamised osad

APA stiilis raamatuviite koostamiseks peate järgima neid juhiseid hoolikalt. Siin on samm-sammuline ülevaade, mida lisada:

  1. Autor(id): Alusta viidet autori perekonnanimega, millele järgnevad initsiaalid. Kui on mitu autorit, loetle neid järjekorras, nagu nad esinevad tiitellehel, kasutades enne viimast autorit ampersand märki &.

  2. Ilmumisaasta: Kasuta raamatu õiguste lehel leiduvat autoriõiguse kuupäeva. Pane aasta sulgudesse kohe pärast autori nime.

  3. Pealkiri ja väljaanne: Kirjuta pealkiri lausekujul, mis tähendab, et suure algustähega on ainult pealkirja ja alapealkirja (kui on) esimene sõna ning samuti kõik omadnimed. Kui raamat on muu kui esimene trükk, lisa see teave kohe pealkirja järele sulgudes (nt 2. tr.). Pealkirja ja trüki teavet ei tohi kaldkirjas kirjutada.

  4. Kirjastaja: Anna pealkirja ja trüki teabe järel kirjastaja nimi.

  5. DOI või URL: Kui raamatul on Digitaalobjekti Identifikaator (DOI), lisa see viite lõppu. Kui DOI-d pole, kuid e-raamatul on püsiv URL, mis on lugejatele kättesaadav, lisa see URL viite lõppu. Kui puudub nii DOI kui ka püsilink URL, lõpeta viide pärast kirjastaja nime.


Järgmine >> Näited

2. Examples

Trükitud raamatu viide:

Coleman, E., R. (2019). Meistri plaan: evangelismi õpik.
Tallinn: Allika.

Lausesisene viide:

Coleman (2019) rõhutab oma evangeeliumi arutelus põhjaliku isikliku jüngriks õpetamise kriitilist rolli tõhusate evangeliseerimispüüdluste edendamisel.

Lõigu lõpuviide:

Colemani uurimuses evangeliseerimismeetoditest rõhutatakse pühendunud ja põhjaliku isikliku jüngriks õpetamise asendamatut rolli edukaks evangelismiks (Coleman, 2019).


E-raamat püsiva URL-iga:

Reif, S. C., & Egger-Wenzel, R. (Toimetajad). (2015). Ancient Jewish Prayers and Emotions: Emotions associated with Jewish prayer in and around the Second Temple period (1. väljaanne). De Gruyter. http://www.jstor.org/stable/j.ctvbkjtvk

Lausesisene viide:

Reif ja Egger-Wenzel (2015) arutlevad, kuidas varajased juudi palvepraktikad olid olulised kultuurilise ja religioosse praktika osad enne rabbiinilise judaismi tõusu.

Lõigu lõpuviide:

Varajased juudi palvepraktikad kujundasid oluliselt religioosset maastikku enne rabbiinilise judaismi tekkimist (Reif & Egger-Wenzel, 2015).


E-raamat (ilma kõigile kättesaadava püsilingiga URL ega DOI):

Kippenberg, H. G., Kuiper, Y. B., & Sanders, A. F. (Toim.). (1990). Concepts of person in religion and thought. Berlin: Walter de Gruyter GmbH.

Lausesisene viide:

Kippenberg jt. (1990) uurivad, kuidas isiku mõiste erineb oluliselt erinevates kultuurides ja ajaloolistes perioodides.
.

Lõigu lõpuviide:

Isiku mõiste ilmutab märkimisväärseid variatsioone erinevates kultuurilistes ja ajaloolistes kontekstides (Kippenberg jt., 1990).